Een gevarieerde collectie bronzen sculpturen uit priv├ębezit.

We bieden deze veiling ruim 50 lotnummers bronzen sculpturen ter veiling aan, afkomstig uit particulier bezit uit Bussum. De collectie is zeer gevarieerd, want behelst zowel enkele 16e stukken, 17e en 18e eeuwse classicistische en ‘grand tour’ bronsjes, alsmede sculpturen uit de 19e eeuw en eerste en tweede helft van de 20e eeuw, waaronder een werk door Cris Agterberg. De gemene deler van deze collectie is dat alle sculpturen ‘klein maar fijn’ zijn, zowel wat betreft formaat als uitvoering. Start van de collectie was een 1e aankoop in de jaren ’70 van de vorige eeuw, tijdens een vakantie in Engeland. Vanaf toen was de interesse gewekt voor de materie en werden gedurende meerdere decennia bronzen aangekocht, zowel bij veilingen als bij antiquairs.

De lotnummers uit deze nalatenschap zijn in de catalogus terug te vinden onder herkomst vermelding: Collectie bronzen sculpturen uit een particuliere nalatenschap uit Bussum