Een collectie bijzondere historische boeken

In deze veiling wordt een aanzienlijke collectie antiquarische boeken aangeboden uit het bezit van een Amsterdamse verzamelaar, die jarenlang op een zolder lagen opgeslagen. Deze uitgebreide collectie bestaat voornamelijk uit historische reisverslagen, belangrijke werken over flora en fauna, geschiedenis en theologie uit de 17e, 18e en 19e eeuw.

Enkele voorbeelden van de werken die onder de hamer komen;

41 delen uit de toonaangevende reeks English Botany, geschreven en prachtig geïllustreerd met gekleurde gravures door James Sowerby (lotnummer 2001).

Naukeurige beschryving der Eilanden in de Archipel der Middelantsche zee door Olfert Dapper, uitgegeven in 1688 en gebaseerd op vele klassieke bronnen en rijk geïllustreerd met kaarten en  gravures (lotnummer  2025).

Flora Batava, 12 delen uit de periode 1800 tot 1865. Een botanisch topstuk en het allereerste geïllustreerde overzicht van de wilde flora in ons land. Het boek verscheen tussen 1800 en 1934 in 28 delen. (lotnummer 2037)

Drie-jaarige reize naar China etc, door Ysbrandts Ides, een fascinerend reisverslag van de Russische gezant naar Beijing in de jaren 1657-1708. Uitgegeven door Pieter de Coup in 1710, en geïllustreerd met vele gravures van steden en stadsgezichten (lotnummer 2038).

British Zoology, door Thomas Pennant, drie delen van dit belangrijke werk met fraaie gravures van zoogdieren, vogels en reptielen uitgegeven door Benjamin White in 1776 (lotnummer 1990).