Moderne schilderijen, tekeningen en grafiek
Voor velen is Escher de meester van de illusies. Een tovenaar op papier die je met zijn onmogelijke constructies en wonderlijke metamorfoses inpakt waar je bij staat. Wat hij maakt, kan niet bestaan. Al zie je het met eigen ogen. Toch is dat niet altijd het geval. Escher was inderdaad gefascineerd door de illusies die het platte vlak op kon roepen, maar soms wilde hij ook gewoon de schoonheid in de werkelijkheid laten zien. Drie werelden is daar een van de mooiste voorbeelden van. Het spiegelende oppervlak in Drie werelden doet ogenschijnlijk niets anders dan de werkelijkheid weergeven. Maar dan wel een werkelijkheid die bestaat uit drie werelden. Een wereld boven het water (de drie bomen), een wereld op het water (de bladeren) en een wereld in het water (de vis). De litho die wij aanbieden is er één uit de genummerde eerste oplage en is daarmee zeer zeldzaam (6825).
Het Parijse stadsgezicht (6835) in deze veiling is van de hand van Karel Chevallier, hij was de oom van de Karel Appel en hij speelde een belangrijke rol in Appels vroege kennismaking met de kunst. Chavallier was de broer van Appels moeder en introduceerde de jonge Karel in de kunstwereld.
Martha Cooper fotografeerde in de jaren 1970 en 1980 de opkomende graffiti- en hiphopscene in New York. Ze legde kleurrijke graffiti vast op metrowagens en documenteerde het leven van kunstenaars zoals Dondi en Lady Pink. Haar foto’s tonen niet alleen de kunst, maar ook de straatcultuur eromheen. Met het boek Subway Art werd ze wereldwijd bekend en beïnvloedde ze generaties graffiti-artiesten. Wij bieden van haar een zeldzame serie originele afdrukken uit de jaren ’80 aan (6833).
Ablade Glover (geboren in 1934) is een Ghanese kunstenaar, bekend om zijn levendige schilderijen van stadsgezichten, markten en het alledaagse leven in West-Afrika. Zijn werk valt op door het gebruik van dikke verfstructuren en felle kleuren, vaak geschilderd met een paletmes. Glover combineert abstractie en realisme om de energie van Afrikaanse steden vast te leggen. Hij is ook oprichter van het Artist Alliance Gallery in Accra en wordt internationaal gewaardeerd. Wij bieden in deze veiling vier schilderijen van zijn hand aan (6994).
Wim T. Schippers is een invloedrijke Nederlandse kunstenaar die bekendstaat om zijn absurdistische en conceptuele werk. In de jaren 60 maakte hij naam met acties zoals het uitstrooien van zout in de zee, waarmee hij de kunstwereld uitdaagde. Hij liet zich inspireren door het Dadaïsme en Fluxus, en gebruikte humor, taalspel en absurditeit als artistieke middelen. Schippers brak ook door op televisie met programma’s als De Fred Haché Show en Van Oekel’s Discohoek, waarin kunst en satire samenkwamen. Zijn werk vervaagt bewust de grenzen tussen hoge en lage cultuur. Als kunstenaar, schrijver en bedenker van iconische figuren heeft hij blijvende invloed gehad op de Nederlandse beeldcultuur. Het schilderij getiteld ‘Barend Servet’ dat wij deze veiling van zijn hand aanbieden is door de huidige eigenaar gekocht uit de collectie van Jan des Bouvrie (6815).