Hoogtepunten uit de klassieke schilderijenveiling

Deze veiling hebben wij een groot aanbod aan klassieke schilderijen, voornamelijk 17e en 18e eeuw. Het aantal portretten is noemenswaardig, waaronder een vroeg jongensportret, Hollandse school (lotnummer 6410), een damesportret door Ludolf de Jongh, gedateerd 1656 (lotnummer 6437) en een portret van Maria Anna, prinses van Saksen (lotnummer 6417).

Uit de particuliere collectie van een Dordtse industrieel, verzameld in de 1e helft van de 20ste eeuw komen enkele interessante werken uit de Hollandse school van de 17e en vroeg 18e eeuw, zoals een zeegezicht (lotnummer 6401, een voorstelling met vechtende boeren (lotnummer 6403) en een landschap met dieren bij de Ark van Noach (lotnummer 6428).

Uit diverse particuliere collecties komen enkele interessante schilderijen uit de 19e en vroeg 20e eeuw zoals een kapitaal werk door Jozef Israƫls (lotnummer 6441), een levendig gezicht op het Damrak door Jacob Oudes (lotnummer 6455), een interieur door Karl Broge (lotnummer 6475) en een portret door Herbert Schmalz (lotnummer 6468).